2 грудня в приміщенні РБК, відзначили День місцевого самоврядування

"Народовладдя свято в Україні"

Народовладдя свято, щиро грай,

Співай у серці нашім без упину.

Мій краю Лохвицький, святковий дивограй,

Моя глибинка - ти тримаєш Україну!


Траурний мітинг до Дня Голодомору 1932-1933 років

"Жнива скорботи"

Відкрийтесь, небеса,

Зійдіть на землю!

Всі українські села, присілки і хутори,

Повстаньте всі, кому сказали: - "Вмри!"

Засяйте над планетою, невинні душі!

Зійдіть на води й суші,

Збудуйте пам'яті невигасний собор!

Це 22-й рік, 33-й рік, це 46-й рік.

Голодомор... Голодомор... Голодомор...

 

25 листопада на Покровському кладовищі відбувся траурний мітинг до Дня жертв Голодомору 1932-1933 років. До всіх присутніх зі словами скорботи звернулися: заступник голови Лохвицької РДА - Олександр Олександрович Єсіков, голова Лохвицької районної ради - Анатолій Олександрович Храпаль та міський голова - Віктор Іванович Радько. Панахиду за жертвами Голодомору провів протоієрей Миколай. На прикінці мітингу пам'ять про загиблих вшанували покладанням квітів.


21 листопада. Лохвицький РБК

Тематичний захід до Дня Гідності і Свободи

«Євромайдан. Гідність, окроплена кров’ю»

Шукаючи Європу, ми знайшли Україну. Головний символ Революції Гідності – прапор України. Єдиний духовний помічник – національний гімн. Революція відбулася не лише в політичному житті країни. Вона відбулась у нас самих, у нашій свідомості. Адже, Україна – це територія гідності і свободи.

Зі сцени до всіх присутніх звернулися: голова Лохвицької РДА - Володимир Володимирович Рязанов, голова Лохвицької районної ради - Анатолій Олександрович Храпаль та міський голова - Віктор Іванович Радько. Весь захід нас супроводжували документальні, змістовні відеоматеріали які давали підтвердження тим героїчним та подекуди моторошним подіям.

 


"Усе прекрасне на землі бере початок з колоска"

18 листопада відбулися урочистості та святковий концерт до Дня працівників сільського господарства.

І тур обласного огляду-конкурсу народної творчості 

"Слався, Полтавська мистецька родина"

Благослови і вознеси

Болючу правду України,

Що йде від чистої роси,

Що йде від чистої сльози -

Не тільки смуток і руїни.

...І незнищенність України,

 

Народе рідний, вознеси!

12 листопада на сцені районного Будинку культури виступали учасники обласного огляду-конкурсу народної творчості «Слався, Полтавська мистецька родина!», присвяченого 25-річчю Незалежності України. Мабуть, дуже символічно, що зовсім нещодавно, 9 листопада, ми відзначали ще і День працівників культури і майстрів народного мистецтва, всіх тих, хто причетний до становлення і збереження культурних надбань.

 

60 років дитячій музичній школі ім. І.О. Дунаєвського

22 жовтня відбувся творчий звіт дитячої музичної школи з нагоди святкування 60-ої річниці від дня заснування. Глядачі та запрошені на свято гості могли з захопленням спостерігати на витончені та феєричні виступи учнів, викладачів та випускників школи. Зі словами привітання до всих присутніх звернулися: перший заступник голови райдержадміністрації О.І. Папірненко, голова районної ради А.О. Храпаль, начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації С.М. Марченко,  голова міської ради В.І. Радько, заступник начальника управління - начальник відділу охорони культурної спадщини та культурної політики управління культури облдержадміністрації В.В. Вождаєнко, директор обласного методичного кабінету навчальних закладів мистецтва та культури Л.В. Богодиста та колеги з Пирятинської музичної школи. Ювілейне свято, мабуть, нікого не залишило байдужим.

"Сурми мужності і відваги"

День захисника України -

Мужності й геройства свято.

І ми вклоняємося тим,

Хто літ назад тому багато

І тим, хто нині з автоматом

Наш спокій береже і захищає,

Всю нашу велику родину,

Рідну землю свою - Україну.

      13.10.2016 року в приміщенні районного Будинку культури відбувся тематичний захід з нагоди Дня захисника України і Дня українського козацтва.

       Захисників Вітчизни прийшли привітати: перший заступник голови Лохвицької РДА Ольга Іванівна Папірненко, голова Лохвицької міської ради Анатолій Олександрович Храпаль, голова Лохвицької міської ради Віктор Іванович Радько, військовий комісар майор Ніколаєнко Сергій Миколайович та представник Лохвицького козацтва, заступник отамана, полковник Українського козацтва Микола Іванович Пономаренко. 

             Під час урочистостей було вручено нагрудні знаки за виконання бойових завдань атовцям, а саме: М.М. Балакирському, С.І. Клименку, І.В. Коваленку, Р.М. Лусту, В.С. Олешку, В.М. Роману, Г.І Степаненку, В.Г. Ткаченку, В.В. Трейману, С.С. Христенку, Ю.О. Юрченку, О.В. Ястребі.

         Указом Президента України від 4 липня 2016 року №291/16 посмертно нагороджено Орденом за мужність ІІІ ступеня Валентина Миколайовича Чурікова. Також хвилиною мовчання було вшановано пам'ять всих полеглих земляків, яку не повернулися зі сходу країни, виконуючи свій священний обов'язок перед Україною. Вічна їм пам'ять...

           Увінчала концерт святкова програма за участі аматорських колективів та учасників художньої самодіяльності Лохвиччини!

Відбувся масштабний захід з нагоди 75-х роковин бою воїнів Південно-Західного фронту в урочищі Шумейкове

Війна… Скільки в цьому страшному слові ненависті, злості, крові, сліз, розбитих сердець, скалічених доль, смертей, болю. А разом з тим це – відвага, мудрість, героїзм, подвиг…

         18 вересня урочище Шумейкове знову наповнили звуки пострілів, вибухів. Але все з початку. О 12.00 захід розпочався мітингом з нагоди 75-х роковин бою воїнів Південно-Західного фронту із гітлерівськими загарбниками, в якому взяли участь Міністр аграрної політики та продовольства України  Тарас Вікторович Кутовий, голова Лохвицької районної державної адміністрації Володимир Володимирович Рязанов, голова Лохвицької районної ради Анатолій Олександрович Храпаль, перший заступник голови ради організації ветеранів України Віктор Вікторович Шмаков, офіційні делегації з Гадяцького, Великобагачанського, Зінківського, Чорнухинського, Пирятинського і Лубенського районів. А також ветерани другої світової війни, духовенство, громадськість, депутатський корпус Лохвицької районної ради, голови комітетів ветеранів війни і військової служби з усіх областей України, учасники військово-історичних клубів України.

На заході були присутні нащадки члена військової ради Південно-Західного фронту Бурмистренка, а внуки, правнуки і праправнуки генерал-полковника Кирпоноса М.П. надіслали на адресу зібрання вітального листа в якому побажали всім мирного неба над головою.

Про героїзм і мужність говорив на мітингу  Міністр аграрної політики та продовольства України  Т.В. Кутовий, панахиду за загиблими провів благочинний Лохвицького району протоієрей Михаїл. Учасники мітингу вшанували пам'ять загиблих воїнів Південно-Західного фронту хвилиною мовчання та покладанням квітів до Вічного Вогню та місця першого захоронення командуючого військом генерал-полковника Кирпоноса.

О 13 годині силами військово-історичних клубів України і Білорусії була показана батальна вистава із використанням військової техніки тих часів і піротехнічних засобів. Дійство вразило глядачів масштабністю і реалістичністю. Події, що розгорталися на полі «бойових дій» перенесли присутніх в 1941 рік, заставили співпереживати захисникам рідної землі, відчути трагізм ситуації і героїзм солдат і офіцерів.

По закінченні військово-історичної реконструкції до присутніх звернувся перший заступник голови ради організації ветеранів України Віктор Вікторович Шмаков, а директор національного військово-історичного музею України Таранець В.В. і представник Лубенського військово-історичного клубу Дробот М.П. нагородили найактивніших учасників реконструкції. Зі словами вдячності за незабутні враження і неоціненний вклад у військово-патріотичне виховання підростаючого покоління до учасників батальної вистави і всіх присутніх звернувся голова Лохвицької райдержадміністрації В.В. Рязанов.

Історичний характер пам’ятного заходу підтримали також учасники літературно-музичної композиції «Війна. Минуле і сьогодення.» – Петро Сеник, Валентина Кулик, Валентина Юдько, Олександр Харченко, Анатолій Козачко і Володимир Бешта, Юрій Кибкало і Едуард Чавдар, Юлія Дерев'янко і Наталія Захарова. А відповідний тон заходу задавати ведучі – Наталія Титаренко, Валентина Юдько і Олександр Харченко.

Усі бажаючі наприкінці заходу змогли стати учасниками показових виступів команди з трюкової їзди на мотоциклах і скутерах Зіньківстантрайдинг.

Як дорого коштує перемога! Але тоді ми все витримали – і перемогли. Перемогли тому, що захищали Батьківщину. Перемогли тому, що відстоювали право на життя.

Зберігаючи в серці пам'ять про тих, хто загинув, звільняючи Європу від коричневої чуми фашизму, ми переможемо і тепер.

 

Адже за нами рідна Україна!

День міста - 2016

День міста – це завжди особливе свято. Адже серед міст у вінку Полтавщини славна Лохвиця – старша сестра. До свята під керівництвом Лохвицької міської ради у дружній співпраці із центром дитячої та юнацької творчості Лохвицька дитяча музична школа ім. І. Дунаєвського та районний Будинок культури підготували кілька цікавих програм.

     Це і традиційна дитяча концертна програма, і рейтинг популярності «Золота вежа». А також нова шоу-програма «У кожної куми свої пироги».

Лохвиця відзначила День Державного Прапора

і День Незалежності України

 

      День Державного Прапора і День Незалежності України – найголовніші державні свята, адже збулося довічне прагнення нашого народу. Збулося те, за що страждали і гинули, боролися і вболівали, для чого жили і працювали мільйони синів і дочок України – впродовж років, десятиліть, століть... Те, що було провідною зорею для геніїв її духу, - і що було їхнім непозбутнім болем і тяжкою мукою... Те, за що нині на сході країни борються сильні духом українські воїни. Тож, не дивно, що саме вони стали центром святкувань  25-ої річниці Незалежності України.

23 серпня о 10 годині на ганку приміщення РДА в урочистій обстановці Державний Прапор підняли  учасники антитерористичної операції на сході країни майор Мироненко Ю.М. і старший лейтенант Соболєв І.О..

     А ввечері на чолі параду вишиванок діти несли велике полотнище Державного Прапору України, ішли керівники району, представники територіальних громад, учасники АТО, колективи установ, організацій і підприємств Лохвиччини. Із святом присутніх привітали перший заступник голови Лохвицької райдержадміністрації О.І. Папірненко, голова районної ради А.О. Храпаль, міський голова В.І. Радько та військовий комісар майор Ніколаєнко С.М.. Хвилиною мовчання вшанували учасники заходу світлу і вічну пам'ять всіх українських воїнів, що загинули за свободу, незалежність і соборність України та поклали квіти до пам'ятника Героя України.

          У святковій концертній програмі взяли участь тріо «Сузір'я» та Катерина Гончарова Лохвицької ДМШ ім.І.Дунаєвського; народний аматорський чоловічий ансамбль «Любисток», зразковий танцювальний колектив «Радість», народний аматорський фольклорний колектив «Пісенне джерело» і народний аматорський театральний колектив Лохвицького РБК; Ірина Парфенюк і Вероніка Бабич (Млинівський СК), Сергій Списюк (с. Луценки).

Родинонько, наша  червона калина,

Як писанки, села у рястах-садах,

Живи Україно, моя Україно,

Хай Бог тобі множить щасливі літа!

На Купала, на Івана

 

Традиційно весело, з іграми, піснями і танцями відшуміло Купальське свято. Народний аматорський театральний колектив Лохвицького РБК цього разу підготував для глядачів виставу за мотивами старовинної української п’єси Стецька Шерепері «На Купала, на Івана». Цигани і відьми, охочий до молодих дівчат багатій і могутній Водяник, кохання і чари – усе переплелося у магічному купальському дійстві.

Крім того дітям, що прийшли на свято було запропоновано віднайти у Сосновому парку, де відбувалося дійство, «квітки папороті» і обміняти їх на подарунки. Дорослі ж билися мішками, перетягували канат, діставати «річкову перлину», зривали хвоста у «чорта»… Загалом веселилися як могли із азартом і молодецьким запалом. Порадувала всіх і концертна програма. А ще на святі пускали на воду свічки в квітках річкових лілій, і запалили традиційне Купальське вогнище.

В 20 річницю Конституції України

після реконструкції

в Лохвиці урочисто відкрили

районний Будинок культури

 

26 червня представники громад Лохвицького краю, керівники області і району зібралися згуртовані в єдину національну ідею відзначити 20-у річницю Конституції України саме тут, в оновленому після капітального ремонту приміщенні Лохвицького районного Будинку культури.

«Полтавщина – колиска української духовності. В ній живуть і виростають особливі люди. І нам необхідно знову і знову пам’ятати наших земляків, популяризувати багату мистецьку спадщину, примножувати славу полтавської землі, її духовності та культурні цінності. Сьогоднішня подія є знаковою не тільки для лохвицької громади,  а по - справжньому для всієї Полтавщини. Тому обласні  урочистості проходять на цій, сьогодні головній сцені Полтавської області, славному здобутками місті Лохвиці.» – ця думка стала головним лейтмотивом свята.

Історія Лохвицького районного Будинку культури розпочалася 115 років тому, коли на багатолюдній вулиці Лубенській (нині Т.Шевченка) з-під риштувань виросла струнка споруда Народного дому. За клопотанням повітового земства й місцевої інтелігенції він був збудований за проектом видатного українського архітектора і художника В.Кричевського (1872-1952). В радянські часи в приміщенні працювали хорова капела, театральний колектив.

         А у 1974 році лохвичани отримали прекрасний подарунок – нове сучасне приміщення РБК із відповідним технічним обладнанням в самому центрі міста. На жаль з дня відкриття ні зал для глядачів, ні сцена не ремонтувалися, оновлення потребувало технічне оснащення.

Завдячуючи міністру аграрної політики і продовольства України Кутовому Т.В. у 2015 році була залучена субвенція на соціально-економічний розвиток Лохвицького району в сумі 1 млн. 499 тис. грн.. В свою чергу, завдяки керівництву Лохвицької райдержадміністрації ці кошти були направлені для проведення капітального ремонту Лохвицького районного Будинку культури.

         Зважаючи на той факт, що приміщення РБК не ремонтувалося із дня відкриття у 1974 році, зазначеної вище суми, на жаль, не вистачило. Та на допомогу прийшли благодійники:

¾   ПАТ «Червонозаводський хлібозавод» голова правління Бігняк Олександр Петрович;

¾   ПАТ «Склоприлад» голова правління Мазманян Рафаель Галустович;

¾   ТОВ Сільськогосподарське підприємство «Паритет-Агроінвест» регіональний директор Савченко Віталій Анатолійович;

¾   ТОВ «Баришівська зернова компанія» регіональний директор Стасовський Василь Іванович;

¾   УАСП ТОВ «Каіс» директор Черняк Євгеній Зелманович;

¾   Східне регіональне управління ПрАТ «Райз-Максимко», директор Щербак Юрій Петрович;

¾   ПАФ «Воля» директор Олефір Василь Васильович;

¾   Фермерське господарство «Мрія» голова Борисенко Лідія Олексіївна;

¾   ТОВ «Харківецьке» і ТОВ «Гаївщина Агро» - голова ради директорів сільськогосподарських підприємств Ананян Давід Дорікович;

¾   ТОВ «АгроПеремога», ТОВ АФ «Червонозаводське бурякогосподарство» генеральний директор сільськогосподарських підприємств Орошан Валерій Георгійович;

¾   ТОВ «Сенча» генеральний директор Колєснік Юрій Вікторович;

¾   ПрАТ «Природні Ресурси» генеральний директор Малько Олексій Ілліч;

¾   Представництво «Регал Петролеум Корпорейшн Лімітед» керівник Погорєлов Владислав Леонідович.

За період ремонту повністю оновлено залу для глядачів, проведено ремонт підлоги, застосовано килимове покриття, встановлено підвісну стелю із вмонтованими лампами для освітлення залу, повністю замінено освітлення і одяг сцени, а також встановлено виготовлені на замовлення крісла для глядачів. Крім того проведена заміна вікон і дверей, модернізована система опалення. Оновлені також фойє РБК та конференц-зал тощо.

Відкриття оновленого приміщення Лохвицького районного Будинку культури приурочене до 20-ї річниці Конситуції України стало святом вшанування всіх, хто взяв участь у цій без перебільшення, глобальній справі. На урочистостях також був присутній Міністр аграрної політики і продовольства України Кутовий Т.В., а концертна програма була підготовлена Полтавським симфонічним оркестром під керівництвом Народного артиста України Віталія Скакуна за участю заслуженої артистки України Маргарити Том, артистів Вікторії Ягодки, Лідії Кретової, Надії Карпової та заслуженої артистки України Олени Білоконь.

Окремо хочеться висловити вдячність працівникам Лохвицького РБК, які, незважаючи на складні умови праці, натхненно продовжували радувати лохвичан своєю творчістю, а технічна служба брала активну участь в усіх ремонтних роботах, що півроку тривали в приміщенні.

 Квітами до підніжжя пам’ятника Великому Тарасу та пам’ятнику «Героям України» від учасників урочистого зібрання з нагоди Дня Конституції України, цього дня була звеличена пам'ять і слава українського народу та сила роду козацького!

 

 

"Квітуй у пісні й добрих справах,

чарівна молодість моя".

 

Таку назву мала розважально-ігрова програма до Дня молоді, яку 25 червня провели працівники Лохвицького районного Будинку культури за підтримки сектору у справах сім'ї, молоді та спорту Лохвицької райдержадміністрації. Глядачі мали можливість взяти участь у виставці фотографій «Молодіжна фотосушка», акції за здоровий спосіб життя «Забий на паління», розважитись  за допомогою цікавих конкурсів та ігор, а також переглянути концертну програму і потанцювати на святковій дискотеці. Лишається додати, що в концерті взяли участь молоді виконавці зі всього району.

           Святковий настрій і молоде завзяття панували того дня в міському сквері.

День скорботи

 

22 червня біля Вічного вогню лохвичани і гості міста зібралися аби відзначити День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни. Ця пам’ятна дата відзначається щорічно 22 червня, у день початку німецько-радянської війни, яка забрала життя кожного п’ятого українця.

Безсмертному подвигу, ратній звитязі рядових бійців і командирів, партизанів і підпільників, відомих воєначальників, воїнів УПА, учасників Руху Опору за межами Батьківщини, усім тим, хто піднявся на священний бій з нацизмом, а також тим, хто кував перемогу в тилу, працюючи на заводах і фабриках, у наукових установах, на ланах і фермах, хто не скорився і загинув у концентраційних таборах було присвячено цей захід.

Учасники мітингу схилили голови перед світлою пам’яттю тих, хто віддав своє життя за врятування рідного краю, увійшовши в безсмертя і поклали квіти до пам'ятника загиблим землякам, до могили солдат, що поклали своє життя, визволяючи наш край.

 

Панахиду за загиблими у роки ІІ світової війни проводить настоятель Благовіщенської церкви протоієрей Михаїл.

Святковим концертом зустріли жителі Лохвиччини Героя України Надію Савченко

 

 

            4 червня в міському сквері Героїв України не було де впасти яблуку. Жителі району зібралися на зустріч із Надією Савченко. До цього дня Лохвицький РБК підготував концерт, в якому взяли участь творчі колективи і виконавці районного Будинку культури, ДМШ ім. І.Дунаєвського, Центру дитячої та юнацької творчості: народні аматорські ансамблі, такі як «Дружба», «Пісенне джерело», «Любисток», «Струни серця», жіночий вокальний ансамбль «Лілея», квартет «Сузір'я», а також Наталія Титаренко, Валерія Богодист, Валентина Юдько та Юлія Дерев'янко. 

Регіональні особливості традиційного

українського костюма.

 

Такою була тема лекції, яку провели художній керівник РБК Кулик В.М. та провідний методист Титаренко Н.В. в Лохвицькому територіальному центрі надання соціальних послуг 9 червня 2016 року.

Студенти Університету ІІІ віку на прикладах розглянули відмінності і спільні риси традиційного одягу українців на території нашої держави, адже український національний стрій характеризується великою кількістю локальних варіантів.

Історія українського костюму невіддільна від історії народу. Так само, як і всі інші мистецькі прояви, він почав свій розвиток із глибини віків. За активного розвитку цивілізації, зміни побуту і систем господарювання на більш досконалі, вдосконалювався й одяг. Великий крок у розвитку естетичних бачень вбрання нашими пращурами було здійснено в період існування Київської Русі.

Разом з тим вважається, що остаточно особливості українського національного одягу окреслилися за часів Запорізької Січі. Саме тоді з'явилися певні критерії, за якими кожен елемент одягу свідчив про приналежність людини до певної верстви населення: духовенства, козацької старшини, селянина тощо. Приблизно в той же час стали чіткішими і регіональні відмінності одягу українців.

 

Особливої уваги на лекції було приділено традиційному вбранню, що побутувало в Середній Наддніпрянщині. Слухачі із цікавістю переглянули фотоматеріали, а також відеофільм, який наочно продемонстрував багатошаровість, пишність форм, велику кількість складових частин одягу жителів Полтавщини, значення і вид декорування, а також окремих деталей костюма.

Грандіозне свято

влаштували для дітей в Лохвиці

 

     1 червня в Лохвиці відзначили Міжнародний День захисту дітей. В цей день кожен повинен задуматися і подивитися на дітей, які поруч. Кожен повинен зробити для своєї дитини свято. Це свято потрібне, щоби люди звернули увагу, подивилися, що поруч є діти з їхніми проблемами і потребами. Ми робимо свято, щоби послухати дітей та інколи в них повчитися.

    Святкові заходи були підготовлені спільними зусиллями відділів освіти, культури і туризму та у справах дітей Лохвицької райдержадміністрації. Дитячі колективи художньої творчості і окремі виконавці центру дитячої і юнацької творчості, Лохвицького районного Будинку культури і дитячої музичної школи ім. І. Дунаєвського натхненно і весело представили глядачам свою творчість, діти мали можливість взяти участь у конкурсі малюнку на асфальті, а також пограти разом із персонажами казок і мультфільмів в театралізованій ігровій програмі «Торбинка сміху».

     У малечі не повинно бути нещасливого дитинства, і за це маємо відповідати ми, дорослі, тому турбота про дітей, захист їхніх прав повинен стати одним з найголовніших наших обов'язків. Про це говорили на святі голова Лохвицької районної ради А.О. Храпаль, начальник відділу у справах дітей С.М. Власова та міський голова В.І.Радько.

ХVІ міський фестиваль – конкурс дитячої та юнацької творчості «Веселкові кольори» в м. Заводське

22 травня 2016 року місто Заводське 16 років поспіль зустрічало обдарованих дітей на фестивалі – конкурсі «Веселкові кольори». 34 наставники представили 90 конкурсних творів в яких було задіяно 609 дітей віком від 5 до 18 років. А оцінювало конкурс професійне  журі викладачів Гадяцького училища культури ім. І.П. Котляревського Мосякін Євгеній Георгійович (спеціалізація «Народно-інструментальне мистецтво»); Орел Наталія Федорівна (спеціалізація «Народно-пісенне мистецтво»); Судакова Наталія Дмитрівна (спеціалізація «Видовищно-театралізовані заходи»); Берус Наталія Георгіївна (спеціалізація «Народна хореографія»).

      Вдало виступили і дитячі колективи закладів культури Лохвиці:

-         Зразковий танцювальний колектив «Радість» Лохвицький РБК керівник Т.І.Ложечник,  перше місце середня та підготовча групи; друге місце – молодша група.

-         Хореографічний колектив «Вернісаж» Лохвицька ДМШ викладач  О.І. Йовжій, другі та треті місця естрадна та народна хореографія;

-         Друге та третє місце естрадна та народна хореографія Лохвицька ДМШ викладачі О.І. Йовжій та К.В. Сердюк;

-         Ансамбль бандуристів Лохвицької ДМШ викладач Т.В. Гармаш – перше місце, перші – треті місця солісти – бандуристи;

-         Народний аматорський хореографічний колектив «Пролісок» - ІІІ місце;

-         Ансамбль сопілкарів «Веселі дударі» - Лучанської ДМШ - ІІІ місце;

-         Інструментальний ансамбль Червонозаводського МБК №1 - І місце.

Також в холлі будинку культури проходили майстер-класи народних майстринь: Варчак Надії Миколаївни, Захарченко Олени Григорівни та Міняйло Олени Миколаївни. Діти із задоволенням взяли участь у конкурсі малюнків на асфальті та танцювальному флешмобі.

Яскравим закінченням фестивалю стали святкові феєрверки на честь переможців та всіх учасників.

В Лохвиці до Дня Європи свої таланти продемонстрували учні зразкового танцювального колективу "Вернісаж" ДМШ ім. І.Дунаєвського

     З 2003 року згідно з указом Президента України, щорічно кожної третьої суботи травня в Україні відзначають День Європи. Це свято було встановлено в зв’язку з прийняттям стратегічного курсу на інтеграцію в Європу і прагненням приєднатися до країн ЄС. Крім цього, День Європи в Україні символізує єднання спільних цінностей та історії всіх націй, що живуть на континенті. Україна – є частиною Європи, Європа – це велика міцна родина, об’єднання прогресивних демократичних держав. Європейці поєднані спільною ідеєю процвітання та миру. У ці травневі дні все європейське співтовариство відзначає День Європи. Цей день став символом нового початку, вільного та  успішного шляху.      

   21 травня 2016 року відбулись урочистості до Дня Європи «Європа багатолика: єдина, близька, велика», підготовлені Лохвицьким РБК, та звітний концерт зразкового хореографічного колективу «Вернісаж» Лохвицької дитячої музичної школи ім. І. Дунаєвського «Віват таланти!».  Захід проводився з метою пізнання людьми спільних цінностей, спільної історії всіх націй континенту.        Учасники зразкового танцювального колективу «Радість» Лохвицького РБК під керівництвом Т.І. Ложечник, винесли прапор Євросоюзу в обрамленні прапорів нашої держави; солісти Валерія Богодист та Анна Кубинець виконали пісню «Люди землі» трьома мовами.

Родзинкою свята стала звітна концертна програма зразкового хореографічного колективу «Вернісаж» Лохвицької ДМШ ім. І.Дунаєвського.

      Ось уже шістдесят років вона є місцем для творчості і фантазії, майстерності, любові до дітей, постійного пошуку та місцем народження і розкриття талантів. Хореографічні колективи школи під керівництвом О.І.Йовжій та К.В. Сердюк подарували незабутні хвилини радості та чудові враження.

Ми прагнем досягти в житті

Простого дива

Хай будуть терни на путі,

Хай буде злива

Невдач, поразок і падінь…

Але на щастя,

Серед прийдешніх поколінь

У нашій власті

Плекати віру і тепло

І вчить любити.

Ми прагнем сіяти добро

 

Й талант творити!

Методист РБК Юдько В.М.

 

19 травня 2016 року – День вишиванки

 

     Українська народна вишивка – це творіння рук і сердець багатьох поколінь майстрів, в основу якої покладено традиції народного мистецтва, це спостережливість, вигадка, смак, різноманітність кольорових поєднань, орнаментальних мотивів і форм.

    А ще з вишиванкою пов'язана вся багатовікова історія українського народу.

     В Лохвицькій районній централізованій бібліотечній системі з нагоди свята проводиться загальносистемний масовий захід «Мистецьке намисто «Цвіт вишиванки», в рамках якого організовані книжкові виставки – інсталяції, для читачів проходить вікторина «Українське вишиване мистецтво», зустрічі з місцевими вишивальницями та інші заходи.

   Бібліотечні працівники долучилися до відзначення в Україні Дня вишиванки— всеукраїнського свята, національної єдності, покликаного зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння національної вишитого одягу та об'єднати українців. З нагоди свята вони продемонстрували власні найрізноманітніші вишиванки.

      До Дня української вишиванки в Лохвицькій ЦРБ ім.Г.С.Сковороди була оформлена виставка «Вишивана Україна», де представлені художні вишивки виготовлені нашими користувачами, як дітьми, так їх мамами та бабусями.

    Бажаючих більш детально ознайомитися з історією національного вбрання українців, символами у вишивці та їх значенням ми запрошуємо переглянути книжково-ілюстративну виставку «Вишивана Україна», що знаходиться в читальному залі Лохвицької центральної районної бібліотеки. Також до уваги читачів ми пропонуємо журнали «Українська вишивка», «Вишиванка». «Бісер», «HAND MADE».

      Запрошуємо Вас завітати до бібліотек Лохвицького району!

Без пам'яті не буде майбуття!

Під такою назвою в Лохвиці відбувся 8 травня театралізований урочистий мітинг з нагоди відзначення Дня перемоги над нацизмом у Європі, Дня пам'яті і примирення та Дня Перемоги. Багаточисельними колонами пройшли лохвичани містом до Вічного Вогню. А потім…

Червень. Вечоріє і пісні звучать.

І ночі теплої тихенько плеще море.

І сміх лунає хлопців і дівчат,

Що ще не відають страшного горя.

Червень. Тоді не знали ще вони,

Йдучи з шкільних останніх вечорів,

Що завтра буде перший день війни.

І буде смерть. І буде жах боїв.

Так почалося театралізоване дійство, підготовлене провідним методистом Титаренко Н.В. та народним аматорським театральним колективом (керівник В.М. Кулик). Від імені молоді, що у 1941-му пішла захищати рідну землю прямо з-за шкільних парт учасникам мітингу артисти-аматори передали всю біль втрат і гордість за героїв другої світової війни.

Про це також говорили і голова Лохвицької районної державної адміністрації В.В. Рязанов, голова Лохвицької районної ради А.О. Храпаль, міський голова В.І. Радько, військовий комісар майор Ніколаєнко С.М., голова ради ветеранів війни і праці А.В. Яременко та учень гімназії № 1 М. Дунаєвський. Панахиду за загиблими воїнами провів настоятель Благовіщенського храму протоієрей Михаїл.

На превеликий жаль, на нашій землі знову гримлять вибухи і постріли, знову гинуть люди. Тому дуже символічно, що на мітингу з нагоди закінчення війни у Європі у 1945-му, були вручені відзнаки нашим землякам – воїнам АТО.

Колориту заходу додали пісня «Смуглянка» у виконанні Валерії Богодист, хореографічна картинка «Дорожна фронтова» (зразковий танцювальний колектив «Радість» під керівництвом Т.І. Ложечник) та вокально-хореографічна композиція «А мати жде», яку підготували дует «Вишиванка» і танцювальний колектив «Перлина» Лохвицького центру дитячої і юнацької творчості (директор Юлія Дерев'янко, керівник гуртка Наталія Захарова).

Ти прийшла, Перемого, і більшого щастя не треба,

Ніж послухати тишу, вдивляючись в синєє небо.

Тишу ту розірвали величні салюти.

Ти прийшла, Перемого, і нам цього дня не забути!

Відбулося обласне свято "Обереги пам'яті"

 

Пам’ять… Вона кличе, хвилює, стукає у наші серця.  Вона доносить до нас, нащадків тих полум’яних поколінь, імена тих, хто не шкодував своєї крові, хто приніс у жертву найдорожче – життя. Урочище Шумейкове – особливе, святе місце.                           Відзначаючи День Перемоги над нацизмом у Європі, сюди приходять тисячі людей аби вшанувати пам'ять полеглих воїнів і віддати шану живим. Шостий рік поспіль 8 травня 2016 року відбулося тут обласне свято «Обереги пам'яті». Ветерани другої світової війни, духовенство, громадськість, депутатський корпус Лохвицької районної ради, голова Лохвицької районної ради Анатолій Олександрович Храпаль, голова Лохвицької районної державної адміністрації Володимир Володимирович Рязанов, керівник апараду Полтавської обласної державної адміністрації Микола Іванович Білоконь та начальник Управління культури Полтавської облдержадміністрації Геннадій Іванович Фасій урочисто  поклали квіти до монументу і Вічного Вогню та місця першого захоронення командуючого військом Південно-Західного фронту генерал-полковника Кирпоноса вшанували пам'ять загиблих хвилиною мовчання. Панахиду за загиблими провів настоятель Благовіщенської церкви протоієрей Михаїл.

В заході взяли активну участь заклади культури нашого району. Так Ригівський і Луценківський СБК представили живі картині «Діти війни» і «Похоронка», Ісковецька, Скоробагатьківська і Яблунівська бібліотеки представили виставки декоративно-ужиткового мистецтва. Притягували погляди учасників свята стенди із виставкою дитячих малюнків «Пам'ятаємо. Перемагаємо» (Лохвицька ДМШ ім. І. Дунаєвського), фотовиставки Бориса Левченка «Україна, мій рідний край» та «Роки, обпалені війною», оформлені працівниками Лохвицького краєзнавчого музею ім. Г.С. Сковороди, а також фотографій часів Другої світової війни, похоронок і листів «Пам'ять… Вона нетлінна і вічна», яку підготували і оформили в Лохвицькому районному Будинку культури.

Не дивлячись на несприятливі погодні умови, артисти аматори з усіх куточків Лохвиччини вшановували пам'ять про ті страшні і героїчні події своїми виступами. Це аматорські колективи Лохвицького РБК – народний аматорський хор «Дружба» Лохвицького РБК (керівники Едуард та Ірина Чавдарі), народний аматорський фольклорний колектив «Пісенне джерело» (керівник Валерій Ковтун), народний аматорський чоловічий вокальний ансамбль «Любисток» (керівники В. Ковтун і М. Тарапата), зразковий танцювальний колектив «Радість» (керівник Т. Ложечник), солісти Валентина Юдько, Олександр Харченко, а також Валерія Богодист і Анна Кубинець.

Активно взяли участь у святі викладачі Лохвицька ДМШ ім. І.Дунаєвського: прикрасив захід вокальний квартет «Сузір'я» під керівництвом Наталії Уткіної представив літературно-музичну композицію та виконав пісню «Разом на завжди» спільно із Катериною Гончаровою. А Юрій Кибкало усім матерям подарував пісню «Чорнобривці».

Перед початком свята задав відповідний настрій народний аматорський духовий оркестр Заводського МБК № 1, а потім вони ще взяли участь і у концертній програмі разом із солістом Валерієм Червоненком.

Прекрасно виступили також народний аматорський вокальний ансамбль «Мальви» і квартет «Гармонія» Токарівського СБК (керівник А.Кибкало); Сенчанську сільську громаду гідно представили Валерій Пересада, Олена Шиш, Наталія Котенко і Тетяна Білан. Зачарувала глядачів віршованою композицією Надія Даниленко (Харківецький СБК), вразила натхненним патріотизмом Ірина Парфенюк (Млинівський СК) із піснею «Не твоя війна».

Сльози наверталися на очі учасників і гостей обласного свята «Обереги пам'яті» під час перегляду вокально-хореографічної композиції «А мати жде», яку виконали дует «Вишиванка» і танцювальний колектив Перлина» Лохвицького центру дитячої і юнацької творчості.

Скільки б не минуло років – наша пам'ять незгасима і вічна, адже саме пам'ять відрізняє людину від інших живих створінь.

Тож пам’ятаємо. І перемагаємо.   

30-м роковинам аварії на Чорнобильській АЕС присвятили свою виїзну програму учасники хору "Дружба"

 

     Хоровий колектив «Дружба», всі його учасники, як кожен із нас – знають і бережуть історію нашої країни, оспівують в своїх піснях її прекрасне майбутнє і героїчне минуле. Колектив запросили виступити із концертом в селі Ручки Гадяцького району 26 квітня 2016 року. Програма тематичного концерту концерту "Чорнобиля трагічні дзвони" була насиченою і різноманітною. Вдячні оплески глядачів і щирі слова подяки від голови сільської ради стали чудовою нагородою учасникам народного аматорського колективу "Дружба" і його керівникам Ірині та Едуарду Чавдарям.

Чорнобиль.

30 років з дня катастрофи.

 

     Весна – найпрекрасніша пора року. Пробуджується від сну природа, розплющує очі земля, усе оживає, зеленіє, розквітає. П’янкі пахощі розносять абрикоси і вишні, милує око ніжно-рожевий цвіт яблуні.

      Але для нашої країни весна це ще і згадка про старшу катастрофу, яка з острахом сколихнула всю планету. Рівно тридцять років тому, 26 квітня сталася аварія на Четвертому енергоблоці Чорнобильської атомної електростанції. Наслідки страшні. Це мільйони людей, які постраждали від радіації. Виведена з господарського обігу частина території України під назвою «зона відчуження». Для когось це можливо і «зона відчуження», а для нас це відірваний і змордований край Батьківщини. Це наша зона Національної трагедії.

      Преставники громадськості Лохвиччини 26 квітня зібралися у великому залі райдержадміністрації, щоб відзначити 30-ті роковини Чорнобильської катастрофи. Тривогою та болем наповнені наші серця. Болем за нашу землю, яку зрошують смертоносні кислотні дощі, за отруєні хімічними відходами ріки, за небо з озоновими дірами, за вирубані ліси. Тривогою – за майбутнє життя. Про це говорили перший заступник голови Лохвицької райдержадміністрації С.І. Завгородній, голова Лохвицької райдержадміністрації А.О. Храпаль, міський голова В.І. Радько, військовий комісар Лохвицького райвійськкомату майор Ніколаєнко С.М., заступник голови громадської організації "Чорнобильці Лохвиччини" М. Талашов та голова профкому ВАТ "Склоприлад" М.О. Піддубний.

      Історію Чорнобильської трагедії та людські надії на те, що такого більше не повториться відобразили в тематичній програмі ведучі Валентина і Ярослав Юдьки, читці Наталія і Ярослав Титаренки, вокальні колективи "Гармонія" Токарівського сільського Будинку культури, "Вишиванка" Лохвицького ЦДЮТ, "Сузір'я" Лохвицької ДМШ ім. І. Дунаєвського, тріо бандуристок (Лохвицький РБК), солістки Ю. Дерев'янко, В. Юдько та В.Богодист.

           Учасники зібрання по закінченні тематичного заходу поклали квіти до пам'ятника Чорнобильцям.

       30 років тому сама природа зробила нам застереження: «Люди, не будьте байдужими, жорстокими, безпечними! Пам’ятайте, що доля планети, доля всього людства, наше майбутнє – у наших руках!» Тож, нехай Чорнобиль лишиться пересторогою і ніколи-ніколи не повториться і ніколи не впаде на землю гірка зірка Полин...

Олександр Довженко.

Геній українського кінематографу.

 

  Велич народу вимірюється вчинками його синів і дочок, готових віддати своє життя за рідну землю. Історія України має багато прикладів національної боротьби зі зброєю в руках. Та не менш дієву роль відіграє слово – просте українське слово, просякнуте любов’ю та патріотизмом, написане, сказане, проспіване чи зігране наперекір усьому. Саме так – наперекір жорсткому сталінському тиску, заручниками якого були мільйони українців, творив свої геніальні літературні та кінематографічні твори Олександр Петрович Довженко.

     Народжений Україною, палко люблячи і щиро несучи її в своєму серці, він був грубо позбавлений не лише права жити і працювати на рідній землі, а й оспівувати і возвеличувати її в своїх творах. Та, попри все, світ побачив геніальні фільми «Звенигора», «Арсенал», «Земля».., центральною фігурою яких був український народ з його щирим і відкритим відчуттям справедливості, величезною любов’ю до рідної землі й надзвичайним розумінням рідної природи. («Голос України»)

   7 квітня в територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Лохвицького району працівники Лохвицького РБК провели лекцію, присвячену генію українського кінематографу. Цікаві маловідомі факти його життя і строчки зі щоденика, який Довженко вів все життя, фотографії та уривки із кінофільмів - все це створило атмосферу  співпереживання перипетіям творчого і особисто життя митця.

07.04.2016 р.

Сміх для всіх

 

 Саме із такою назвою 1 квітня в приміщенні Червонозаводського міського Будинку культури № 2 відбулося свято з нагоди Дня сміху. Червонозаводчани запросили на свято учасників народного аматорського фольклорного колективу "Пісенне джерело", народного аматорського чоловічого вокального ансамблю "Любисток" Лохвицького РБК та вокального дуету "Вишиванка" Лохвицького ЦДЮТ. 

     Багато глядачів, гарний настрій, чудові пісні і весела атмосфера  таким було це свято. Адже в народі кажуть, що коли частіше смієшся, то більше проживеш і менше хворітимеш. Лохвицькі артисти отримали від червонозаводчан щирі оплески, життєрасний сміх і вдячні слова від міського голови В.В. Сидоренка та запрошення частіше приїздити із концертами.

провідний методист Лохвицького РБК Н.В. Титаренко

  

Навчались працівники клубних установ.

   16 березня в малому залі Лохвицького РБК зібрались працівники культури закладів клубного типу, аби обговорити нагальні питання, поділитись досвідом і навчитись чомусь новому. На нараді, яку проводив начальник відділу культури і туризму Лохвицької РДА С.М.Марченко, розглядалися рекомендації учасників комітетських слухань на тему: «Формування патріотизму та національної свідомості дітей та молоді в сучасних умовах» (доповідала головний спеціаліст відділу Н.В. Плюйко), порівняльний аналіз роботи клубних закладів Лохвицького району у 2014-15 роках, перспективи їх діяльності у 2016 році (худ. керівник РБК Кулик В.М.), а методист Титаренко Н.В. проінформувала присутніх щодо фестивалів і конкурсів різного рівня, що проводитимуться в Україні найближчим часом.

     Потому розпочала свою роботу школа професійної майстерності. Заняття на тему "Маркетинг в сфері культури", які підготувала і провела Кулик В.М. дали можливість розібратись в тому, що таке некомерційний маркетинг, як вид діяльності  і як він проявляє себе на практиці. Учасники навчань зрозуміли, що маркетинг товарів духовної продукції головним своїм завданням вважає вплив на  глядацьку аудиторію, попередньо вивчивши її індивідуальні потреби та  ставлення кожного сегмента споживачів до діяльності клубного закладу, тільки це може підняти авторитет установи серед відвідувачів, та здійснити очікуваний результат – організацію відпочинку та розваг різних верств населення з урахуванням їх інтересів.

16.03.2016 р.

 

В Лохвиці вшанували Великого Кобзаря

Кожному народові Бог дав величну постать, котра була б проявом його душі, його зорею… В українців такою постаттю є Тарас Григорович Шевченко – Велетень Духу, український Мойсей, Батько, Кобзар…  

9 березня 2016 року лохвичани зібралися на мітинг, щоб вшанувати пам’ять великого Пророка. Про неперсічну, трагічну долю і важке життя Т.Г. Шевченка говорили на мітингу заступник голови Лохвицької райдержадміністрації Ольга Іванівна Папірненко, голова районної ради Анатолій Олександрович Храпаль, міський голова Віктор Іванович Радько.

Нехай гордий український дух великого Кобзаря перебуває завжди з нами. А вогонь його слова запалює в наших душах Віру, Надію, Любов дорідної землі і свого народу. Нехай сьогодні і в прийдешні роки розбудови нашої держави, словесний вогонь Тараса Шевченка обпікає наші душі, хай воскресає повсякчасно він – пророк народу нашого, у наших благородних помислах.

 09.09.2016 р.

Привітали святковим концертом

 

Міжнародний  Жіночий  День – одне з прекрасних свят, яке проводиться весною 8-го березня. Щоб це свято більш відчутно пройшло для жителів сіл Погарщина та  Дібрівне, аматори сцени  Погарщинського СБК підготували святковий концерт. З приходом весни оживає природа. Того сонячного, теплого дня – 7 березня село наче ожило – жителі сіл Погарщина та Дібровне поспішали на 14-ту годину до СБК.                                                                          

У глядацькому залі розрахованому на 300 осіб, майже не було вільних місць. З привітанням виступив сільський голова В.О.Кладько. У своєму виступі він відмітив жінок, які багато років працювали на постійних роботах, вручив їм грамоти, солодощі, живі квіти. Привітав живими квітами сільський голова жінок – учасників художньої самодіяльності, а жіночий вокальний колектив, керівник Ольга Соловей, з 30 – річним ювілеєм заснуванням ансамблю «Калина». З вуст ведучої  Н. Василини прозвучали прекрасні слова-звернення до жінок, якими і розпочалася концертна програма. А підкреслив ці слова директор Погарщинського СБК  М. Василина піснею «Шануймо жінку». У виконанні ансамблю «Калина» звучали пісні « Мамина сорочка», «Мамині яблуні», «А роки летять», «Ой літа,літа». Разом з ансамблем «Калина» виконувались пісні за участю Анатолія  Катіби та Віктора Васильченка – «Любов на всі літа», «Ой казала баба діду».

      Майстерно було прочитано вірші – «Пам’ять  матері» та «Зустрічали діти матір» - Ольгою Гавриленко. У виконанні дуетів О. Соловей та Г. Сало прозвучала пісня «Журавлі». А  А. Катіба разом з М. Василиною подарували  пісню «Ропустили кучері дівчата». Наймолодша учасниця концерту Аліна Щипка душевно виконала пісні «Мамо», «Вишиванка». Неодноразово зачаровує своїми піснями глядачів солістка Ніна Ляшко. В її виконанні прозвучати пісні «Родина», «Мам – мамочка». Керівник ВІА «Пілігрим» А. Савченко виконав пісню «Дорогая», а разом з А. Щипкою прозвучали пісні «Мамина пісня», «Є в тебе все».

    Гарячими оплесками дякували глядачі М. Василині за гуморески «Мамо»,  «Тещин заповіт» та пісні «Кохана теща», «Есть ещё порох». Коли звучала остання пісня у виконанні зведеного колективу «За столом збирається родина» - глядачі в залі дякували оплесками стоячи.

директор СБК с. Погарщина - М.І. Василина

Ювілей маестро

8 березня в приміщенні Червонозаводського міського Будинку культури № 1 відбулося свято з нагоди 70-річчя керівника народного аматорського хору української пісні Олексія Павловича Корнієнка.

Колектив під його керівництвом був переможцем І та ІІ Всесоюзних фестивалів самодіяльної народної творчості, дипломантом  республіканського огляду переможців художньої самодіяльності, переможцем районного фестивалю самодіяльного мистецтва, постійним учасником та неодноразовим переможцем республіканських, обласних, районних оглядів-конкурсів народної творчості, учасником фестивалю хорового співу на співочому полі в м.Полтава, дипломантом обласного свята  хорового мистецтва «Пісенне посулля».

Олексій Павлович Корнієнко багато сил і енергії, організаторського хисту вклав, щоб колектив досяг високої виконавської майстерності і завоював симпатії глядачів. І в 1998 році хору української пісні «Явір» присвоєно почесне звання «народний».

    Олексій Павлович веде активну творчу діяльність по розвитку та популяризації самодіяльного мистецтва Полтавщини, робить посильний внесок у справу збереження та примноження духовних надбань українського народу за що йому велика вдячність і низький уклін.

08.03.2016 р.

Із 8-м Березня привітали жителів села Бодаква учасники народного аматорського хорового колективу "Дружба"

Тепла атмосфера і святковий настрій панував в залі Бодаквянського сільського Будинку культури 6 березня 2016 року. Жінка, берегиня, мати, дружина… І сама Україна створена Богом як земля, де превалює жіноче начало. Тож, нічого дивного, що вітаючи жіноцтво, ми вшановуємо саму Україну. 

     Так, про Україну, про жінку і саме кохання співали учасники народного аматорського хорового колективу. Щирі пісні і щирі оплески лунали цього дня в залі. Свято вдалося!

06.03.2016 р.

Зі святом жінок і весни!

    Ось і настало найвесняніше і найніжніше свято, 8 Березня! В приміщення Лохвицької райдержадміністрації учора зібралися лохвичани на святковий концерт. На святі говорили, звичайно, про жінок. Про те, що у них, а особливо, у наших українських чарівниць, є своя особлива магія. Жінки Лохвиччини приймали найкращі привітання від голови Лохвицької районної державної адміністрації В.В. Рязанова, та голови районної ради А.О. Храпаля.

     Жінка – істота магічна, загадкова. І про неї краще просто співати… Цього дня лунали пісенні привітання від Валентини Юдько, Катерини Гончарової, Олександра Шеффера та І горя Байрака, народного аматорського чоловічого вокального ансамблю «Любисток» і Юлії Дерев’янко, квартету «Сузір'я» та Юрія Кибкала, дует «Вишиванка».

     Любі жінки, ви такі прекрасні, милі, добрі, магія вашої краси полонить серця, заставляє розквітати саму матінку природу…

Здоров'я Вам, достатку і тепла,

Щоб завжди радість з Вами поруч йшла.

Хай буде доля на добро багата

І кожен день малює з буднів свято!

04.03.2016 р.

Викладачі Лохвицької ДМШ ім. І. Дунаєвського подарували лохвичанам концертну програму під красномовною назвою "Разом назавжди"

    Дійсно, викладачі цього закладу мистецької освіти завжди разом із своїми учнями і їх батьками, колегами - працівниками культури і освітянами, любителями класики і пересічними глядачами, які завжди однаково зацікавлено і доброзичливо зустрічають їх концертні номери. 

       З чого розпочати розповідь про цей вечір? Мабуть із фойє Лохвицького ПТУ № 27, яке 26 лютого люб'язно надало своє приміщення. Саме тут розташувалася виставка, яка ще із порогу вела глядача до головної думки - разом назавжди. А ще згадати про те, що просто яблуку не було де впасти, стільки зібралося бажаючих долучитися до прекрасного...

      Що ж стосується самої концертної програми, то маємо сказати, що кожен художній номер зал зустрічав бурхливими оваціями. Емоції переповнювали кожного слухача, коли у виконанні ансамблю народних інструментів "Інтермецо" під керівництвом Е.Чавдаря зазвучала неперевершена увертюра до к/ф "Діти капітана Гранта", лірична мелодія "Башкірської елегії" Н.Даутова.

    Відомий німецький суспільний діяч Мартін Лютер стверджував, що "Музика - найкраща потіха сумної людини". Якщо минулої п'ятниці вам було сумно, варто було прийти на концерт дитячої музичної школи ім. І.Дунаєвського, адже неперевершена музика заполонила зал, вразила серця. І не дивно, бо кажуть, що музика народжується не в інструменті, а у серці музиканта, а інструмент - це лише засіб передачі того внутрішнього світу, що є в людині. Отож свої щирі серця цього вечора дарували глядачам викладачі О.Крутько, С.Агеєва, Л.Хільченко, Т.Барвінко, І.Чавдар, Е.Чавдар, Н.Уткіна, Ю.Кибкало, К.Гончарова, Л.Ешкуватова, К.Сердюк, А.Малиш, О.Йовжій, також колишній учень школи, а нині студент Полтавського музичного училища ім. М.В. Линека С.Списюк. 

     Музика - феноменальне явище. Мелодичні звуки творять чудо - в людині прокидається і перетворюється душа. Музика панує над кожними емоціями, а емоції здатні навіть перемагати біль, виступаючи специфічним генератором цілісного ставлення до світу. Саме про це думаєш, слухаючи вокальний жіночий ансамбль "Лілея" (керівник Л.Гончарова), квінтет народних інструментів (керівник Е.Чавдар), вокальний квартет "Сузір'я" під керівництвом Н.Уткіної. 

      Кажуть, що музика народилася разом із створенням світу, що її звуками виткане наше життя. Чому ні? В це легко повірити, відвідавши концерт викладачів Лохвицької ДМШ ім. І. Дунаєвського (директор - Е.О. Чавдар). Щира вдячність вам, шановні, за талант, за творчість, за те, що даєте людям можливість повірити в краще. Адже така музика звучить у серці кожної людини і тоді ми разом. Разом назавжди. 

 26.02.2016 р.

Навчалися бібліотекарі

 

Основою роботи бібліотеки є її фонд, від складу якого залежить успіх роботи книгозбірні в цілому, виконання завдань, що стоять перед нею. Адже саме фонд визначає зміст, повноту та якість задоволення і розвитку інформаційних потреб користувачів. Чим краще підібраний фонд, тим якісніше бібліотека може задовольнити запити користувачів.

 

На практикумі обговорювалися проблемні питання щодо стану поповнення книжкових фондів бібліотек ЦБС, обліку документів бібліотечних фондів сільських бібліотек, збереження та розкриття фондів у відкритому доступі для користувачів.


Дню рідної мови присвячується

Рідна мова моя, поетична, пісенна,

Пелюсткова і ніжна, як спів солов`я, 

Як народу душа: щира, добра, натхненна, 

Ти найкраща у світі, бо рідна моя!

 

     Кожного року в Україні 21 лютого відзначають Міжнародний день рідної мови. Це незвичайне свято, і відзначають його по-особливому. Рідна мова – це найбільше і найдорожче добро в кожного народу, ота жива схованка людського духу, його багата скарбниця, в яку він вкладає і своє давнє життя, і свої сподівання.

     Саме цій події був присвячений захід «Рідна мова моя,пісенна, пелюсткова і ніжна, як спів солов’я», який було проведено в читальному залі Лохвицької ЦРБ. На заході зібралися працівники сільських бібліотек, щоб почути теплі і ніжні слова про нашу рідну українську мову.

    Відкриття свята урочисто почалося з виконання пісні П. Дворського «Рідна мова». Про красу рідної мови, її велич повели свою розповідь ведучі Н.М.Сініченко та Л.В.Пономаренко. Виступи супроводжувалися чудовими презентаціями, відеороликами, підготовленими бібліотекарями.

    Присутні також ознайомилися з переглядом літератури «Наш скарб – рідна мова».

     Мова – це коштовний скарб, дарований нам предками у спадок. І ми маємо любити, берегти і примножувати її серед запашного, барвистого мовного букету нашої багатонаціональної Батьківщини щодня і повсякчас, а не лише в День рідної мови.

Провідний бібліотекар 

Л.В.Пономаренко

Небесну Сотню, Господи, прийми!

19 лютого лохвичани вшанували пам'ять героїв Небесної Сотні. На мітингу "Небесну Сотню, Господи, прийми" виступили перший заст. голови Лохвицької РДА С.І.Завгородній, заступник голови районної ради В.І.Демчук та заст.міського голови С.Ю.Шрамко. Хвилиною мовчання вшанували присутні пам'ять тих, хто загинув за краще майбутнє. Панахиду за Небесною сотнею служив ієрей храму Іоанна Хреститея УПЦ Київського патріархату о. Всеволод. Даниною пам'яті всім героям, які захищають Україну стали квіти біля підніжжя пам'ятника "Борцям за волю України. Герої не вмирають".

19.02.2016 р.

Відбувся мітинг з нагоди вшанування учасників бойових дій на території інших держав

Афганська війна, брудна, неоголошена... Та хіба війни бувають чистими? Будь-яка несе смерть, каліцтво, вдягає в жалобу тисячі сердець, материнських сердець. У війни хо­лодні очі, у війни свій рахунок, своя безжальна арифметика.

Про це сьогодні говорили учасники мітингу «Час і досі не загоїв рану – цей одвічний біль Афганістану» – заступник голови Лохвицької райдержадміністрації С.І.Завгородній, голова районної ради А.О. Храпаль, міський голова В.І. Радько, голова районної організації Української спілки воїнів Афганістану Л.М. Параскевич та Лохвицький військовий комісар майор Ніколаєнко С.М.

Чимало літ минуло відтоді, як вивели з Афганістану війська, але рани цієї війни кровоточать й досі. Не можуть Матері забути загиблих та покалічених синів, а дружини та Діти - своїх чоловіків і батьків. Панахиду за загиблими воїнами проводив настоятель Благовіщенської церкви протоієрей Михаїл.

Кожен день, кожен час пам'ятайте –

Скільки жертв нам війна принесла!

Все, що можна, для миру віддайте,

Збережіть для нащадків життя!

         Учасники мітингу поклали вінки до пам'ятників Воїнам-афганцям, Борцям за волю України. Герої не вмирають! та до Вічного Вогню.

15.02.2016 р.

Маруся Чурай. Історична постать чи легенда?

   Ще в XIX ст. в літературі точилися суперечки навколо постаті легендарної української поетеси, співачки Марусі Чурай. Одні стверджували, що вона історична особа, і приписували їй авторство багатьох популярних пісень, інші заперечували й те, й інше. Дискусії тривають і донині. Хто ж вона, Маруся Чурай? Витвір народної фантазії чи історична особа?

      В цьому спробували розібратись і ми разом із студентами Університету третього віку. Підготовлений сектором методичної роботи театралізований вечір-портрет «Легенди про Марусю Чурай», який відбувся 11 лютого 2016 року, викликав жвавий інтерес. Використані фото і відеоматеріали, «Парубоцька балада» Бориса Олійника у виконанні Ярослава Юдько, пісня, авторство якої приписують Марусі Чурай, «Ой не ходи, Грицю, та й на вечорниці», яку подарувала присутнім методист Валентина Юдько, ретельно підібрані матеріали та підготовлений сценарій (художній керівник РБК В.М. Кулик) – все це створило неповторний настрій в аудиторії територіального центру і надовго запам’яталося слухачам. Адже ім’я Марусі стало символом вічності українського народу, вічності нашої землі.

      І летять в нашу душу її пісні «Віють вітри», «Засвіт встали козаченьки», «Котилися вози з гори», «Болить моя головонька», «Хилилися густі лози»... І босонога, чорнява дівчина, як і сотні років тому, тривожить наше серце своєю долею:

Та вже ж мені не ходити,

Куди я ходила;

Та вже ж мені не любити,

Кого я любила…

Та вже ж мені не ходити

В ліски по орішки,

Та вже ж мені минулися

Дівоцькії смішки...

       Давно минулося...

Тільки слава сонцем засіяла!

 

11.02.2016 р.

Моя Україно, соборна державо!

    Під таким гаслом працівники Лохвицького РБК підготували тематичний захід до Дня Соборності України, який відбувся 22 січня у великому залі Лохвицької райдержадміністрації. 

  Майже 100 років тому слово "Соборність" було вписане в історію українського народу, але святковим днем українського календаря воно стало тільки віднедавна. Лише за умов державотворчих процесів в Україні цей день набув своєї чинності. 

       В тематичній програмі знайшлося місце і для віршів, у виконанні українців з різних куточків нашої Батьківщини (відео), і для пісень, які подарували учасникам зібрання народний аматорський чоловічий вокальний ансамбль "Любисток" Лохвицького РБК, квартет "Сузір'я" Лохвицької ДМШ ім. І.Дунаєвського та вокальний дует "Вишиванка" Лохвицького ЦДЮТ. 

      Зі словами привітання із Днем Соборності на заході виступили перший заступник голови Лохвицької райдержадміністрації С.І.Завгородній, голова Лохвицької районної ради А.О. Храпаль, а також Лохвицький військовий комісар майор Ніколаєнко С.М.. Останній вручив відзнаки нашим землякам, які воювали в зоні АТО.

      Що ж таке власне соборність? Соборність — це коли усі етнічні землі зібрані докупи однією державою, і хоч соборність не є ознакою форми державного устрою та це морально-філософський і соціальний принцип, фундаментальними положеннями якого є: відповідальність усіх за всіх, єдність індивідуального і загального, взаємне духовне збагачення і розвиток. Тож, будемо соборними!

 

22.01.2016

Працівники і аматори сцени Лохвицького РБК привітали всіх із Водохрещем

Святкові привітання від артистів лунали 19 січня на березі річки Сула, де зібралися лохвичани і гості міста, щоб набрати освяченої води, скупатись в ополонці. Адже вважається, що на Водохреща, з опівночі до опівночі, вода набуває цілющих властивостей і зберігає їх протягом року, лікуючи тілесні й духовні хвороби. В цей день у всіх містах і селах, де є церкви, святять воду. Віддавна в народі освячену на Водохреще воду вважають своєрідним спасінням від багатьох недуг. Її дають пити тяжкохворим, нею освячують храми, домівки і тварин. Залишається загадкою той факт, що вода з Водохреща не псується, не має запаху і може зберігатися протягом року.

Святом Водохрещі закінчився цикл Новорічних свят.

19.01.2016

Новорічні вітання лохвичанам

 

     Працівники Лохвицького РБК спільно із викладачами міського центру дитячої та юнацької творчості на прохання міської ради організували для лохвичан і гостей міста веселу зустріч Нового року. 1 січня із 1 до 3-ї години ночі тут водили хороводи, співали і грали в ігри. Сподіваємось, що веселий сміх і гарний настрій стануть нашими супутниками на весь 2016 рік. 

     З Новим роком!

01.01.2016

Новорічні казки для дітей як завжди пройшли із великим успіхом

 

     Цього року виставу під назвою "Спляча Панночка і Сніговик" подарована дітям учасниками театрального колективу Лохвицького РБК, побачило не так багато маленьких глядачів, як у минулі роки. Адже через ремонтні роботи, що нині проходять в приміщенні Лохвицького РБК, ми мали репетирувати в центрі дитячої та юнацької творчості та виступати в актовому залі ПТУ № 27 (за що велика вдячність її директору В.М. Юхименко) та у ЦДЮТ (подяка директору Дерев'янко Ю.М.). Не дивлячись на все це Новорічні свята пройшли на високому рівні і діти та батьки лишились задоволеними. А це головне. 

     Що ж стосується ремонту приміщення РБК, яким опікується особисто голова Лохвицької райдержадміністрації В.В. Рязанов, то ми сподіваємось, що дуже скоро глядач зможе побачити на власні очі прекрасне перевтілення. Адже великий зал, який не бачив ремонту із часу відкриття РБК у 1974 році, буде сучасним і світлим, а нові стільці для глядачів зручними. 

      Дочекаймося разом!

30.12.2015

Щедрувальна група Лохвицького РБК привітала лохвичан із Новим Роком, Різдвом і побажала миру, злагоди і процвітання Україні

Традиційні Новорічні привітання щедрувальної групи побудовані, як маленька вистава, що перемежовується прекрасними народними і авторськими новорічними і різдвяними побажаннями та піснями. 

Головним цього року було, звичано, побажання мирного неба всім нам, процвітання кожній родині і всій Україні.

Вшанували ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС

     У ніч з 25 на 26 квітня 1986 року о першій годині 23 хв. 40 сек., коли всі спали безтурботним сном, над 4-м реактором Чорнобильської атомної електростанції несподівано розірвало нічну темряву велетенське полум'я. Почався новий відлік українського часу.

 

  Відразу ж на АЕС почали прибувати спеціалісти-ядерники та пожежні для ліквідації аварії. Пізніше їх так і назвали – ліквідатори. У небезпечній зоні вони працювали позмінно. Ті, хто набирав максимально небезпечну зону радіації поверталися додому, а на їх місце приїздили інші. Але спочатку так ніхто і не знав наскільки небезпечне радіаційне зараження. Перш за все потрібно було загасити пожежу, аби вогонь не охопив інші енергоблоки. Бо якщо б це сталося, катастрофа була б всесвітньою.

       14 грудня в Лохвиці вшановували земляків - ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС. На мітінгу, що відбувся біля пам'ятника Чорнобильцям, звучали слова вдячності за врятований світ, за саме життя. Із вітальними словами до учасників мітингу звернулисть перший заступник голови райдержадміністрації С.І. Завгородній, голова районної ради А.О. Храпаль, голова Лохвицької міської ради В.І. Радько, заступник голови районної громадської організації Чорнобильці Лохвиччини А.М. Талашов та голова профкому ВАТ "Склоприлад" М.О. Піддубний.

Хай стане мир міцнішим у стократ,

Хай над землею чисте небо буде.

Чорнобиль – попередження, набат, –

Його уроків людство не забуде.

Ювілейний концерт «Українська пісня» народного ансамблю бандуристок «Струни серця»

12грудня в приміщенні ПТУ№27 відбувся ювілейний концерт «Українська пісня» народного ансамблю бандуристок «Струни серця» Лохвицького РБК. Глядачам були представлені різноманітні українські пісні: авторські, історичні, героїчні, обрядові, жартівливі, побутові. На концерті приймав участь артист Київської національної капели бандуристів ім.. Г. Майбороди Назар Федоренко.  Своє 10-річчя лохвицькі бандуристи відзначили під щирі оплески публіки. Ансамбль бандуристів висловлює подяку адміністрації та працівникам ПТУ№27 за гостинний прийом, міському голові Радьку В.І. за нагородження, квіти та солодкий подарунок, начальнику відділу культури за фінансову підтримку для розвитку ансамблю та директору Лохвицького РБК Тарапаті М. В. за всебічну допомогу.

Хор "Дружба" вітав жителів с. Погарщина із наступаючими Новорічними святами

     12 грудня народний аматорський хоровий колектив "Дружба" Лохвицького РБК під керівництвом Едуарда та Ірини Чавдар нанесли творчий візит жителям села Погарщини. Тепла атмосфера, незрівнянні українські пісні та щире виконання - такою запам'яталася ця зустріч як глядачам, так і учасникам хору. Концерт хорового колективу «Дружба», як і завжди, вирізнявся неабиякою різноманітністю. Адже силами його учасників створено дуети, ансамблі, є сольні виступи, гумор.

   Від імені жителів села дякували за подарований святковий настрій сільський голова В.О. Кладько та директор Погарщинського сільського Будинку культури М.І. Василина, які подарували квіти, великий торт та електрочайник, а також запросили колектив приїхати із концертом ще раз до свята Перемоги. 

«Творчість об’єднує друзів»

5 грудня народний ансамбль бандуристок «Струни серця» Лохвицького РБК побував з творчим візитом в старовинному козацькому селі Луценки. Це була літературно-мистецька програма під назвою «Творчість об’єднує друзів», проведена спільно з Луценківською загальноосвітньою школою, сільським клубом. Мета заходу – познайомити жителів з історією села, творчістю місцевої поетеси Марії Даниленко та ансамблю бандуристок. Вірші перемежовувались піснями під супровід бандур. Зустріч пройшла в теплій, дружній атмосфері.

День Збройних Сил та День місцевого самоврядування

      В календарі знаменних дат поруч стоять два свята – День Збройних Сил та День місцевого самоврядування! І це не просто збіг, адже і Збройні Сили і місцеве самоврядування України беруть свій початок ще з часів Київської Русі. А ще і професійні військові, і працівники органів місцевого самоврядування об’єднані своїм високим завданням – служити народу, служити Україні!

      4 грудня в залі Лохвицького РБК відбулося урочисте і зворушливе свято під промовистою назвою "Служіння народу - обов'язок й честь!", на якому військовослужбовців Лохвиччини, учасників АТО, депутатів та працівників органів місцевого самоврядування всіх рангів щиро вітали голова Лохвицької районної ради А.О. Храпаль, перший заступник голови Лохвицької райдержадміністрації С.І. Завгородній та заступник військового комісара по роботі з особовим складом і громадскістю капітан Г.В. Токар.

     Грамоти, нагороди і почесні знаки вручені цього дня є лише невеликою частиною вдячності за службу і самовіддану працю. А подарунком для всіх стали виступи аматорів сцени Токарівського сільського, Червонозаводського міського та Лохвицького районного Будинків культури.

Відбувся урочистий мітинг з нагоди відзначення Дня Гідності і Свободи

Цими днями вся Україна відзначає річницю двох революцій – Майдану 2004 року, який був Святом Свободи, і Революції 2013 року, Революції Гідності.

Це був надзвичайно важкий іспит для України, коли українці продемонстрували свою європейськість, гідність, своє прагнення до свободи. Але в першу чергу Майдан став випробуванням на цінність особистості людини, виміром людськості та гідності. 21 листопада лохвичани зібрались на мітинг з нагоди відзначення Дня Гідності і Свободи. Із словами привітання до громади звернулись голова Лохвицької райдержадміністрації В.В. Рязанов та голова районної ради А.О. Храпаль. 

Від першої миті Майдану розпочалося фундаментальне українське прозріння. Так чи інакше, свідомо чи несвідомо, як народ і суспільство, просто як особи, ми почали по-новому розуміти таїнство буття. Революція Гідності стала тим, що в’язало світло одного дня з другим, віче з вічем, брата з братом і сестру з сестрою і остаточно людину з Богом, який уділив їй свою гідність. На цьому будуймо і цього не забудьмо.

Набирає обертів І тур районного огляду народної творчості "Барвисті джерела талантів"

Для підвищення рівня естетичного виховання всіх верств населення району, залучення їх до участі в аматорському народному мистецтві, художній творчості, відродження та розвитку кращих зразків українського національного мистецтва, усної народної творчості, традицій, звичаїв, обрядів рідного краю, залучення широкої громадськості і творчої інтелігенції до діяльності культурно-освітніх закладів та для підвищення уваги органів місцевого самоврядування до проблем культури в Лохвицькому районі проводиться щорічний огляд-конкурс народної творчості  аматорських художніх колективів та виконавців району «Барвисті джерела талантів». Цього року творчі звіти проходять під девізом «Вічно і нині мир Україні!».

І тур огляду-конкурсу стартував у жовтні і триватиме до середини грудня цього року. Вже відбулися творчі звіти аматорів сцени Харківецького, Яхницького, Бодаквянського, Токарівського, Гирявоісковецького, Гаївщинського, Сенчанського сільських Будинків культури, а також Млинівського, Степуцького, Засульського, Кононівського, Васильківського, Старохутірського сільських клубів.

Члени журі, під головуванням начальника відділу культури і туризму Лохвицької райдержадміністрації Сергія Миколайовича Марченка, відмічають загальні позитивні риси огляду – підвищення рівня виконавської майстерності, залучення до аматорської творчості різновікових учасників, активне спрямування на патріотичне виховання населення.

Огляд-конкурс аматорських художніх колективів і виконавців триває. Другий тур планується провести в приміщенні Лохвицького районного Будинку культури в лютому-березні 2016 року. 

20.11.2015 р.

Нагородили переможців регіонального конкурсу "Туристична гостинність Полтавщини"

22 вересня 2015 року під час обласних урочистих зборів фахівців туристичної галузі Полтавщини, присвячених Всесвітньому дню туризму та Дню туризму в Україні, які проходили у Полтавському академічному обласному театрі ляльок, головою регіональної громадської організації “Обласний туристичний кластер” Наталією Однойко нагороджено переможців конкурсу на створення кращої презентації нашого краю “Туристична гостинність Полтавщини”, який проводився спільно з управлінням інфраструктури та туризму облдержадміністрації з метою розвитку туризму і курортно-рекреаційної галузі, популяризації туристичного продукту області.
До участі в конкурсі активно залучились фахівці підрозділів культури і туризму районних державних адміністрацій та міськвиконкомів, громадських організацій туристичного спрямування, туристських клубів, готельно-ресторанного бізнесу, студенти і викладачі Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка та Полтавського університету економіки і торгівлі.
Не просте завдання стояло перед членами конкурсної комісії, котрі переглянули усі подані матеріали та були приємно вражені змістовністю і креативністю робіт конкурсантів у всіх запропонованих номінаціях конкурсу на кращу презентацію такого різноманітного туристичного потенціалу рідного краю. Врешті решт, за підсумками жвавих обговорень і голосувань, членами комісії визначені роботи переможців, які у недалекому майбутньому будуть використовуватись під час презентацій Полтавщини на туристичних форумах, виставках та інших заходах, у ході розробки та виготовлення носіїв зовнішньої реклами під гаслом “Полтавщина туристична”.
          ІІ місце в номінації "Кращий відеоролик" на цьому конкурсі заслужено зайняв відеоролик працівників відділу культури і туризму Лохвицької райдержадміністрації Валентини Кулик та Руслана Тищенка. Відео можна переглянути на головній сторінці нашого сайту.

Працівники культури Лохвиччини відзначили професійне свято.

Всеукраїнський день працівників культури і майстрів народної творчості – свято для тих, хто створює свята. І тому працівники культури Лохвиччини вирішили розповісти про свою роботу, про спеціалістів, які здатні творити і витворяти дива на сцені, запалювати душі і серця людей.

Нехай говорять, що працівники культури цеглу не тягають, але ми знаємо, що вміємо і робимо абсолютно все. Хай кажуть, що зірки з неба не дістати, але ми всіх своїх зірок знаємо в обличчя. Нехай говорять, що ми клоуни, але пишаємося цим, бо там де ми, там свято!

Працівники культури – викладачі музичних шкіл і працівники Будинків культури та клубів, бібліотекарі і музейні працівники. Ми вчимо і виховуємо, зберігаємо і оберігаємо, малюємо, танцюємо, складаємо, співаємо і багато-багато іншого. Ми здатні одночасно сидіти за мікшерним пультом і співати зі сцени. Ми можемо бути сценаристами і режисерами, працівниками сцени і ведучими, безбашенними творцями і суворими адміністраторами, відданими одному жанру і зацікавленими у розвитку всіх видів творчості.

Працівники культури мають бути різними. І саме такі працівники зібралися 6 листопада в залі Лохвицького районного Будинку культури, аби створити свято самим собі.

Начальник відділу культури і туризму Лохвицької РДА С.М.Марченко привітав присутніх із професійним святом, побажавши здоров’я, щастя і творчої наснаги. Цього дня звучали також щирі привітання із Всеукраїнським днем працівників культури і майстрів народної творчості від голови Лохвицької райдержадміністрації В.В.Рязанова, керуючого справами апарату районної ради В.П.Солонухи та заст. Лохвицького міського голови С.І.Вовчук. На честь свята були нагороджені грамотами працівники закладів культури Лохвиччини – директор Вирішальненського СБК № 2 Н.Г.Бут, художній керівник Токарівського СБК А.К.Кибкало, викладач Лохвицької ДМШ ім. І.Дунаєвського Н.Є.Уткіна, зав. Часниківським сільським клубом Т.Г.Петрасян, викладач Червонозаводської ДМШ В.І.Возняк, зав. Лучківським клубом-бібліотекою З.І.Щербина, директор Пісківського СБК Л.В.Найда, викладач Лучанської ДМШ В.І.Дзюба та керівник народного аматорського фольклорного колективу «Пісенне джерело» В.А. Ковтун (Лохвицький РБК), художник-оформлювач краєзнавчого музею ім. Г.С. Сковороди В.П.Дробченко, директор централізованої бібліотечної системи Л.Д.Пономаренко та технічний працівник Лохвицького РБК Л.П.Жалдак. Також на святі заст. директора Лохвицького РБК Кулик В.М. та звукооператору Тищенку Р.В. був вручений диплом за ІІ місце у номінації «Кращий відеоролик» регіонального конкурсу на створення кращої презентації «Туристична гостинність Полтавщини».

Порадувала глядачів і концертна програма, яку підготували працівники РБК  спільно із Лохвицькою ДМШ, а також  культпрацівниками та аматорами сцени Вирішального, Сенчі, Корсунівки, Засулля і Кононівки.

І хоч кожне свято нині ми зустрічаємо із болем від втрат і тривозі за майбутнє, але саме з допомогою культури ми можемо довести самим собі і всьому світові, що ми – сильна нація, яку не залякати і не поставити на коліна перед агресором.

06.11.2015 р.

Миколі Петренку - 90! Вітаємо!

Полтавщину знає увесь світ, як землю, що дала людству геніальних учених, талановитих митців і письменників. Яскравою зіркою на небосхилі української літератури виблискує талант Миколи Петренка.

«Я думав: там, за виднокраєм,

Зустріну землю золоту –

Де солов’я переспіваю

І явора переросту,

Де тільки вмитись чар-росою –

І можна цвітом розцвісти!...

Моє містечко над Сулою,

Я обійшов усі світи,

Усі долини, всі висоти –

І закортіло знов мені

Туди, де землю гріють потом

І ділять хліб на трудодні,

Де із робочої долоні

Клюють пшеницю солов’ї,

Де давні роки на припоні

У груди стукають мені.

І от спинивсь біля калини,

Що над Сулою розцвіла, -

І в щасті плакав – мов дитина,

Що знову матір віднайшла!..».

З ліричних рядків вірша так і віє теплотою і сумом за рідним Лохвицьким краєм, де 6 листопада 1925 року і народився відомий поет. Першокласником пережив страшний Голодомор 1933 року, кілька років родина жила без репресованого батька, засланого на будови п'ятирічки.

Під час німецької окупації був вивезений на примусові роботи до Німеччини, за спробу втечі відбував покарання в концтаборах. Після повернення на Батьківщину пройшов фільтраційні та трудові табори. Повернувшись до Львова у 1951 р., здобув вищу освіту (закінчив Львівський державний університет, факультет журналістики). Далі працював в обласній молодіжній газеті, редактором Львівського телебачення, кореспондентом "Літературної України". Член Спілки письменників України з 1960 р. З 1976 р. — на творчій роботі. Лауреат багатьох літературних премій.

За період з 1957 року у Миколи Петренка вийшло більше 60 книг: поезії, проза, гумор, публіцистика, вірші для дітей, казки, пісенні тексти. Автор кількох п'єс та лібрето музичних вистав, які ставилися на сценах львівських театрів: "Чарівне кресало", "Довбушів топірець", "Дві Іванки", "Шість імен" та інші. Лауреат премій ім. Павла Тичини, Юрія Яновського, Маркіяна Шашкевича, Богдана Нестора Лепкого. заслужений працівник культури України.

4 листопада в районній дитячій бібліотеці була проведена літературна мандрівка «Крізь час, коли падали зорі». Учасниками заходу стали учні 5–а класу Лохвицької ЗОШ №2 (бібліотекар Москаленко О.О.), які читали вірші поета. Спогадами про М.Петренка з присутніми поділився М.І. Чекмез – племінник ювіляра, що прочитав ще неопубліковані вірші ювіляра.

Творчість Миколи Євгеновича є той рідкісний випадок поєднання літературної обдарованості і глибоких знань про життя. Дай же йому, доле, довгих років життя! А нам, його читачам – великим та малим, радості від зустрічі з його новими книжками!

(http://lokhvytsia-cbs.edu.poltava.ua/novini_biblioteki/page-number/2)                  04.11.2015 р.


Працівники соціальної сфери відзначили професійне свято

 Це свято є свідченням високої оцінки державою ролі працівників, які щодня забезпечують реалізацію державної політики з питань соціального захисту, зайнятості, організації оплати і безпеки праці, трудових відносин.

В 2015 році День працівника соціальної сфери України припадає на 1 листопада, тож 30 жовтня соціальних працівників Лохвиччини вітали представники Лохвицької райдержадміністрації, районної та міської рад, а також аматори сцени Лохвицького районного, Вирішальненського сільського Будинків культури, Лохвицького міського центру народної творчості. Запальні танці, мелодійні українські пісні та щирі віршовані строчки залишили у серцях глядачів приємні спогади.
30.10.2015 р.

Відбувся мітинг з нагоди 71-ї річниці визволення України від нацистів у Другй світовій війні

28 жовтня вся Україна відзначає річницю визволення від нацистів. 71 рік тому останній загарбник покинув землю нашої Батьківщини. Саме цій даті і був присвячений мітинг, який відбувся цього дня біля Пам'ятника землякам, що полягли, визволяючи наш край. Слова вдячності визволителям звучали із вуст виступаючих - першого заступника голови Лохвицької райдержадміністрації С.І.Завгороднього, консультанта голови районної ради О.О.Єсікова, заст.голови Лохвицької міської ради С.І.Вовчук, голови Лохвицької районної ради ветеранів А.В.Яременка. Хвилиною мовчання вшанували присутні пам'ять загиблих, побажали миру і процвітання Україні.

28.10.2015 р.


 

Лохвицький РБК порадував глядачів прекрасним незапланованим концертом

 

Захід виявися дуже емоційним і насиченим, чому не завадила невелика кількість глядачів. Але були яскраві художні номери на сцені і вдячні оплески в залі. Що ще потрібно і артисту, і глядачу? Іскра взаєморозуміння, щирість почуттів і ось  - гарний настрій панує в залі РБК.

23.10.2015 р.


Відбулась переатестація аматорських колективів Лохвиччини, які носять високі звання "Народний" і "Зразковий"

17 жовтня в Лохвицькому районному Будинку культури відбулася надзвичайна подія – раз на три роки проходять переатестацію аматорські колективи народної творчості, які носять високе звання «народний» і «зразковий». З цього приводу на Лохвиччину завітали шановні члени журі: директор обласного центру народної творчості Д.О.Соколов, доцент, кандидат педагогічних наук, заслужена артистка України Н.В. Сулаєва та головний режисер Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. М.В. Гоголя В.О. Шевченко.

Із 18 колективів за останні три роки припинив своє існування лише один - фольклорний колектив "Журавка" Гирявоісковецького СБК, а народний аматорський фольклорний колектив "Лучанські барви" атестуватимуться пізніше. Решта ж колективів із успіхом пройшли випробування. Крім того три аматорські художні ансамблі подали документи на присвоєння звання - хореографічний колектив "Вернісаж" Лохвицької ДМШ - "Зразковий", а чоловічий вокальний ансамбль "Любисток" Лохвицького РБК та жіночий вокальний ансамбль "Мальви" Токарівського СБК - "народний". 

17.10.2015 р.


В Лохвиці обрали трьох Королев

15 жовтня, точно посередині осені, в Лохвицькому РБК відбувся конкурс «Королева Осені-2015». І хоч п’ятий конкурс цього року був нечисленним за кількістю учасниць, це не завадило заходу бути дуже емоційним і насиченим творчістю, несподіваними поворотами та креативними ідеями.

Під номером 1 виступала учениця Лохвицької гімназії  № 1 Аліна Гиря, другий номер по результатам жеребкування був у Надії Даниленко (ЗОШ № 3) і третьою учасницею стала учениця загальноосвітньої школи № 2 Ксенія Кулик. І хоч організатори задумували захід не як конкурс краси, а як творче змагання, було просто неможливо встояти перед красою і чарівністю всіх трьох учасниць.

Всі вони вразили і своїх вболівальників, і членів журі, і пересічних глядачів ретельністю підготовки, масовістю виступів. Всі п'ять конкурсних завдань учасниці пройшли із честю, показавши себе яскравими актрисами театральних постановок, натхненними танцюристками, витонченими флористами, обдарованими модельєрами, знавцями народних прикмет.

Тож, не дивно, що високе журі в складі міського голови В.І.Демчука, начальника відділу культури і туризму  С.М.Марченка, начальника відділу освіти А.М.Дейнеки та директора Лохвицького РБК М.В.Тарапати, оцінивши всі виступи конкурсанток заслуженими вищими балами, вирішило, що цього року всі учасниці достойні стати королевами. Аліна Гиря була названа Королевою Грації, Надія Даниленко – Королевою Інтелекту, а Ксенія Кулик стала Королевою Ніжності.

Концертну програму між конкурсними завданнями прикрасили виступи колективу викладачів і учнів Лохвицької ДМШ ім. І.Дунаєвського, зразкового танцювального колективу «Радість», а також бард Сергій Ніконов.

Ми вітаємо всіх учасниць та їх групи підтримки із перемогою, дякуємо всім, хто прийшов підтримати конкурсанток, а також висловлюємо щиру вдячність міському голові В'ячеславу Івановичу Демчуку за постійну підтримку та представлені призи.

Феєричне свято осені завершилося. Дочекаймося наступного!

15.10.2015 р.


Віднині День захисника України - одне із найголовніших державних свят

14 жовтня відзначається День захисника України та День українського козацтва. Різні політичні сили та представники громадськості протягом кількох років виступали з вимогою проголосити цей день державним святом. Тож сьогодні ми віншуємо українське козацтво, яке завжди було оборонцем України, а також героїв сьогодення – мужніх воїнів АТО, які на східних рубежах захищають свободу, незалежність і територіальну цілісність України. 

Цього дня небайдужі лохвичани і гості міста взяли участь у мітингу з нагоди свята та згадали всіх захисників України від славного козацтва та визволителів України під час другої світової війни до героїв-афганців та сучасних українських воїнів, які захищають свободу і незалежність України від агресії Росії. А квіти біля пам’ятного знаку козакам Лохвиччини, пам’ятника «Борцям за волю України. Герої не вмирають» та Вічного Вогню стали маленькою частиною нашої щирої вдячності всім, хто загинув, захищаючи Україну.

А о 13.00 в приміщенні Лохвицького РБК відбувся показ тематичної театралізованої композиції "Захисник України - від минулого до сучасності", в якій за допомогою пісень, танців, віршів, відео і фотоматеріалів організатори розкрили весь шлях української звитяги і мужності. Закінчилося свято слова Ліни Костенко:

 

«А ви думали, що Україна так просто. Україна — це супер. Україна — це ексклюзив. По ній пройшли всі катки історії. На ній відпрацьовані всі види випробувань. Вона загартована найвищим гартом. В умовах сучасного світу їй немає ціни.» 

14.10.2015 р.


Нам роки не біда, як душа молода

 1 жовтня, в святковий, щедро напоєний теплом осінній  день, глядачі, артисти-аматори та керівники району і міста зібралися в цьому чудовому товаристві на свято праці,  свято долі,  свято життя,  щоб віддати свою  шану і повагу людям, за спиною у яких великий віковий і життєвий шлях. Адже першого жовтня весь світ відзначає Міжнародний День людей похилого віку. І саме цього дня ми вшановуємо те покоління, яке вистраждало під чорним крилом  голодоморів,   яке вистояло криваве пекло Другої світової  війни,  яке відбудувало зруйноване і допомагає  нам творити майбутнє.  Долі всіх присутніх  багато в чому схожі   одна на одну. Про кожного можна писати романи і повісті. І  буде то бентежна розповідь про стійкість,  мужність,  працелюбність,  відданість громадському обов'язку.

Вітання із святом, побажання здоров'я і довгих  років життя,  щоб золота осінь життя  завжди була щасливою, радості, миру, добра  в ім'я розквіту рідної неньки-України лунали від заступника голови Лохвицької райдержадміністрації О.І.Папірненко, керуючого справами апарату районної ради В.П.Солонухи, міського голови В.І. Демчука. А ще лунали вітання від найменшеньких учасників свята - вихованців дошкільного навчального закладу № 1 "Теремок" та дорослих - народного аматорського хорового колективу "Дружба", жіночого вокального ансамблю "Мальви", тріо в складі Олени Шиш, Валерія Пересади та Олександра Кравченка, дуетів Наталії Котенко і Тетяни Білан, Катерини Ющенко і Юлії Ярмоленко. Сльози просилися на очі під час танцю, який подарували присутнім Карина Сердюк і Ярослав Юдько, а сміх котився по залу під час виступу гумориста Анатолія Бахмата.

Та все ж найголовнішою частиною свята була розважальна програма "Нам роки не бідя, як душа молода!", в якій взяли участь Катерина Кузьменко, Ніна Пішко, Ніна Коваленко, Тамара Москальова і Ольга Левченко. Конкурсантки дуже хвилювалися, але зробили все для перемоги. Вони розповідали про себе, пригощали журі стравами із картоплі, дарували глядачам пісні. І врешті-решт журі вирішило, що всі вони мають право на перемогу. Учасниці отримали дипломи і подарунки від спонсора заходу міського голови В'ячеслава Івановича Демчука, за що організатори свята дуже йому вдячні.

Ми ще раз вітаємо вас усіх зі святом.

Бажаємо, щоб першим гостем  було здоров'я,

Як лист дубовий, таке міцне,

А другим гостем – радість у хату,

Що веде за собою друзів багато,

Щастя, веселість, добрую долю,

Для серця втіху, добра доволі.

Багатства в домі, миру й спокою,

Хай повниться завжди життя добротою.

01.10.2015 р.


Урочище Шумейкове - наша пам'ять і біль

Період Другої світової війни - серед "лідерів" за кількістю вільних тлумачень історічних подій, замовчування та "коригування" історичної правди. І рік 1941, рік нападу гітлерівської Німеччини на СРСР, катастрофічних поразок Червоної армії, відступів більше схожих на втечу, трагічних оточень і форсованої евакуації залишив на Лохвицькій землі свій шрам - урочище Шумейкове. 

Мітинг-реквієм з нагоди вшанування пам'яті воїнів Південно-Західного фронту відбувся 18 вересня на території Меморіального комплексу і зібрав небайдужих до нашої трагічної історії глядачів. Виступи представників органів влади та громадських організацій, хвилина мовчання і покладання квітів були переплетені тематичними виступами квартету "Сузір'я" (Лохвицька ДМШ) та Валентини Юдько (РБК). Літературно-музична композиція "Шумейкове", в якому було використано вірш нашої землячки Марії Даниленко, а також пісні "Кленова балада" і "Мальви" повернули  в ті страшні часи і сповнили щемом серця учасників мітингу.

Доземний уклін і вічна пам'ять тим, хто навічно залишився в землі урочища Шумейкове.

18.09.2015


Зустріч із краєзнавцем

В Лохвицькому краєзнаічому музеї ім Г.С. Сковороди 11 вересня 2015 року відбулая зустріч наукових працівників закладу із місцевим краєзнавцем, доктором права Олексанром Панченком, в ході якої він передав в дарунок музею свою нову книгу "Лохвиця. Посулля."

 

11.09.2015


Народний аматорський хоровий колектив "Дружба" виступив на конференції ветеранів

10 вересня в залі районного Будинку культури відбулася конференція ініційована Лохвицькою районною радою ветеранів. Подарунком для делегатів конференції став концерт народного аматорського хорового колективу "Дружба". Як завжди тепло зустрічали солістів Миколу Зубаня,Леоніда Коломійця, Тамару Москальову, Володимира Єну, Миколу Білича, а Микола Кулик крім сольної пісні ще й порадував глядачів іскрометним українським гумором. З успіхом прозвучали також пісенні твори у виконанні Ніни Коваленко і Лідії Басюкової, чоловічого і жіночого ансамблів. А пісні у виконанні повного складу хору, як завжди викликали бурхливі оплески і гарний настрій. 

Колектив ансамблю та його керівники Едуард та Ірина Чавдар щиро дякують Лохвицькій районній раді ветеранів і особисто його голові А.В. Яременку за запрошення виступити із концертом.

10.09.2015                                                                                  В.М. Кулик


Незалежній Україні слава нині і повік!

До Дня Незалежності України відділ культури і туризму підготував різнопланову програму. Ось що про це свято пише кореспондент Лохвицької газети "Зоря" Л.Троценко:

"Вечірньої пори міський сквер Героїв України, який напередодні обновився водограєм, наповнився вишиванковим та синьо-жовтим розмаїттям. У святковій ейфорії розчинився і велелюдний потік малих та дорослих учасників святкувань, котрі урочистою ходою від міської ради пройшлися містом...

...Гімн України - більше, ніж просто мелодія - розпочинає урочистості. У їх епіцентрі - учасники антитерористичної операції з Лохвиччини, дещо обабіч свою патріотично-творчу діяльність розгорнули учасники акції "Подарунок для героя" - вихованці Лохвицького міського центру дитячої та юнацької творчості і Лохвицької музичної школи ім І.О. Дунаєвського, а неподалік від імпровізованої сцени волонтери встановили скриньку пожертвувань.

Неабиякий інтерес та увагу присутніх привернув стенд з фотографіями із передової "Лохвичани захищають незалежність" та прапор, що побував у зоні АТО у бійців 11 роти 4 батальйону 3-го окремого полку спеціального призначення. Ці безцінні пам'ятні реліквії організатори розташували біля нового пам'ятного знака "Борцям за волю України. Герої не вмирають!", який саме того символічного дня і було відкрито...

...Невимовні відчуття землякам після урочистої частини подарували учасники художньої самодіяльності, які щедро ділилися своїми вокальними талантами: Сергій Списюк, Катерина Гончарова, Павлина Павлик, Богдан Харченко, Ірина Переквіта, Даша Ємець, Анна Кубинець,Валентина Юдько, квартет "Сузір'я", народний аматорський фольклорний колектив "Пісенне джерело", чоловічий ансамбль "Любисток" та дует "Вишиванка". Своїми хореографічними уміннями публіку вражали вихованці танцювального колективу "Вернісаж", а артистизмом та умінням вести ділог із глядачами надихали ведучі - ...Костя Костоглод та Ксенія Кулик..."

Дякуємо за схвальні відгуки. І не можемо не згадатим добрим словом наших земляків, які поділилися фотографіями для стенду "Лохвичани захищають незалежність" - Дмитро та Юрій Гаврилки, Сергій Прядка, Різник Олександр, Микола Фисун, Сергій Ужвій, Валерій Іващенко, Сергій Карась, а також фотокореспондента газети "Зоря" Бориса Левченка. Фотографії надруковані за підтримки Лохвицького міського голови В.І. Демчука. Всі ці світлини передані в Лохвицький краєзнавчий музей для створення тематичної виставки. 

А закінчити нам хочеться теж прекрасними словами із статті Л. Троценко:

"...Теплим та зворушливим був День Незалежності у Лохвиці. І хоч у цьому святі переплелися радість із журбою, головне, що воно буле пронизане любов'ю до своєї Вітчизни та ознаменоване уже новим, більш усвідомленим та особисто пережитим розумінням нашої справжньої незалежності."

23.08.2015